5 produktů pro posílení imunity

Posílení imunity

Buďme zdravější...posilme naši imunitu.

 

Naše imunita je nepostradatelná obrana organismu. Protože jde o velmi složitý soubor mechanismů rozeznávající a eventuálně likvidující cizí a v horším případě i vlastní struktury.

Jak jistě víme, snížená imunita může vést k řadě onemocnění. Všichni jsme se narodili s nějakou imunitou vrozenou a během života si vypěstovali imunitu získanou. Náš imunitní systém má za úkol chránit náš organismus proti škodlivým látkám zvenčí. Proti bakteriím, jedům, virům, parazitům a podobně. Imunita je zodpovědná také za homeostázu, tedy rovnováhu v lidském těle. Tzv. imunitní „dohled“ má za úkol nalézt postižené buňky a okamžitě je zlikvidovat. Specifická imunita disponuje také pamětí. Pakliže se již s vadnými buňkami seznámila, dovede je rozpoznat a cíleně likvidovat. Dokonce proti nim vytváří specifické protilátky. Nespecifická imunita, ta vrozená, je charakteristická obrannými mechanismy na sliznici, kůži atd. v podobě systémů obrany. Buněčná imunita je pak zajišťována pomocí bílých krvinek, fagocytárních buněk, makrofágů nebo neutrofilů. Pokud tyto látky nefungují tak jak by měly, může náš imunitní systém vyvolat onemocnění spadající do kategorie autoimunitních chorob.

Látková imunita se většinou omezuje na protilátky, čili imunoglobuliny. Ty se specificky vážou na parazit, virus či bakterii. Dále sem patří interferony produkované bílými krvinkami, zejména jako reakce na virus. Získaná imunita je zaměřena na konkrétní nemoci a lze ji získat tak, že danou nemoc proděláme, případně se na ni necháme přeočkovat. Podstatné je, že paměť zdravého imunitního systému může okamžitě spustit tvorbu daných protilátek na konkrétní nemoc.

Dnešní medicína, která podává léky, při oslabené imunitě řeší určitou nemoc a vždy se snaží léčit její následky ale už ne její příčinu. To je ale špatně, protože autoimunitní choroba pokračuje a zhoršuje stav postiženého orgánu.

IMG_9493

Dnes se podíváme, jak naší imunitu podpořit s produkty firmy LR. 

Velmi důležitá je samozřejmě správná životospráva (ať už se to týká prostředí ve kterém žijeme, podnětů které nás stresují nebo zdravé stravy). Neméně důležité je odstranění příčiny způsobující autoimunní reakci. Takovou je výše zmíněný stres, opakované podávání některých léků a podobně. Z produktů LR je při akutním stavu chorob nejdůležitější podávání Colostra , protože obsahuje mimo jiné již hotové obranné látky typu imunoglobulinů (až 25 %), které neutralizují viry i toxiny bakterií (mikroorganismy). Co vše v něm najdete se můžete dočíst zde v mém článku na blogu. Colostrum pomáhá při autoimunitní chorobě, protože obsahuje látku PRP-prolin, která imunomoduluje imunitní systém. Prakticky mu již dodá hotové obranné dávky a tím urychlí podporu imunitního systému a samotnou léčbu choroby. Dále dlouhodobě užívám Aloe Vera Drinking gel k rozvoji a aktivní podpoře budování vlastního imunitního systému. Tento gel má v sobě látky modulující imunitní systém a je možné jej podávat i u nemocí s autoimunitní anamnézou. V tom případě se musí podávat v postupně narůstajících dávkách, aby si tělo postupně zvykalo. Součástí Aloe Vera je například lupeol, sírové sloučeniny, acemanany apod. Tyto látky buď přímo anebo nepřímo zvyšují pohlcovací schopnost bílých krvinek a stimulaci tvorby a uvolňování protiinfekčních látek, které jsou účinné proti virům, bakteriím, plísním i parazitům. Velmi důležité je užívání Vita Aktivu jako vitamínové bomby a ProBalance na překyselený organismus. Podpora střevní mikroflóry je pak velmi dobře podpořena Probiotic 12, díky kterým se do tlustého střeva uvolní 12 druhů bakterií důležitých pro posílení imunitního střevního systému. Při virové infekci nezapomínám ani na posílení imunitního systému pomocí Cistus Incanus. O tomto produktu se můžete dočíst v tomto článku.

Chce to vůli a trpělivost. Nic není hned, proto Vašemu tělu dopřejte dostatečný čas na posílení vaší imunity.

 

Hana Szalay, DiS.

 

 

Investícia do zdravia