Doplňky výživy v období těhotenství a kojení

Doplňky výživy v období těhotenství a kojení

Dovolte mi, abych se v dalším článku zaměřila na skupinu těhotných a kojících žen. V tomto období se zvyšuje spotřeba energie a zvyšují se i požadavky na příjem většiny stopových prvků. Proto by budoucí maminky neměly opomenout užívání kvalitních doplňků výživy. Nejen s ohledem na sebe, ale také na budoucí děťátko.

Kromě pestré a vyvážené stravy je důležité zabezpečit dostatečný přísun některých vitamínů a minerálů a to nejenom během těhotenství, ale i před otěhotněním.

Užívání doplňků a potravin s obsahem kyseliny listové už tři měsíce před otěhotněním a po dobu prvních 12. týdnů po početí, snižuje výskyt vrozených vad rozštěpu páteře. Nedostatek kyseliny listové zvyšuje riziko potratu. Důležitý pro budoucí maminku je dostatek vitamínů B, biotinu, B12, C, D, E. Kombinaci všech uvedených doplňků obohacenou o flavonoidy z různých druhů ovoce a zeleniny bez barviv a umělých konzervantů poskytuje doplněk výživy Vita Aktiv, který může užívat těhotná žena i ve dvojnásobné dávce (2 čajové lžičky po jídle).

Na složení Vita Aktivu se podílí 21 druhů ovoce a zeleniny plus deset nejdůležitějších vitamínů. Vita Aktiv obsahuje účinné extrakty z: červených hroznů, jablek, višní, bezinek, švestek, černého rybízu, ostružin, šípku, červeného rybízu, broskví, trnek, meruněk, jahod, borůvek, malin, citronů, plodů arónové třešně, ostružiníku boysenu, rajčat, rakytníku a karotky. Tento produkt je obohacen o: vitamin E, niacin, vápník – D – pantotenát, vitamin B12, biotin, vitamin D3 – cholekalciferol, vitamin B6 – hydrochlorid, vitamin B1 – hydrochlorid, vitamin B2, kyselinu listovou, hroznový cukr a slunečnicový lecitin. Tím ale není složení nabitého Vita Aktivu konečné. Ovoce, respektive ovocné koncentráty, z nichž se skládá, obsahují řadu stopových prvků, minerálů a dalších látek, které mají výrazný a někdy nezastupitelný vliv na lidský organismus a jeho bezchybné fungování.

Jste maminka, která odmítá ovoce a zeleninu? Nebo možná příliš nedůvěřujete té ze supermarketu. Pak je tady pro Vás Vita Aktiv, produkt bez chemické varianty vitamínů a bez éček. 


Dávkování VitaAktivu
Děti od 3 do 5 let: 1 x 2,5 ml
Děti od 5 let: 1 x 5 ml
Těhotné ženy: 1 x 5 ml
Ostatní dospělí: 1 x 5 ml
Při onkologickém onemocnění: 2 x 5 ml

 

Vita Aktiv lze podat během jídla, nebo lépe do ½ hodiny po jídle. Není vhodné zapíjet jej horkými tekutinami, aby nedošlo k znehodnocení vitaminů. Vita Aktiv můžeme podat jako střik s vodou, zamíchaný do jogurtu, dezertu nebo müsli. Před podáním je vhodné lahvičku protřepat. Otevřenou ji pak skladujte v chladničce.

Potřebujete poradit s dalšími výživovými doplňky v období plánování nebo během těhotenství a kojení? Můžete se na mne obrátit. Vita Aktiv je jen nutným základem.

Vaše Markéta

Investícia do zdravia NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.