Jak správně dávkovat Colostrum

COLOSTRUM

Často se ptáte, jak máte správně colostrum užívat. Proto Vám přináším tyto důležité informace v dalším článku.

Právě pro vysokou koncentraci obranných protilátek a pro vysoký stupeň shody s colostrem lidským, je kravské colostrum využíváno jako potravinový doplněk vhodný ke zvýšení odolnosti organismu.

Jak víme, firma LR vyrábí tři kvalitní druhy Colostra. Colostrum liquid neboli tekuté v lahvičce 125 ml. Colostrum kapsle v kapslích, přičemž jedna kapsle obsahuje 400 mg colostra.

Dávkování Colostra Liquid:

  Prevence Akutní stavy

Dospělí

2 x 10 ml 2 x až 5 x 10 ml
Děti do 1 roku 2 x 1 ml 3 x 1 ml až 4 x 2 ml
Děti 1 - 3 roky 2 x 2,5 ml 3 x 2,5 ml až 4 x 4 ml
Děti 3 - 5 let 2 x 5 ml 3 x 5 ml až 3 x 8 ml
Děti 5 - 10 let 2 x 8 ml 3 x 8 ml až 3 x 10 ml

                                    

Dávkování Colostra Kapsle:

  Prevence  Akutní stavy
Dospělí 2 x 1 kapsle 3 x 2 kapsle
Onkologičtí pacienti  - 3 x 2 až 3 x 3 kapsle
Děti do 8 let 1 x 1 kapsle 2 x 1 kapsle
Děti od 8 let 2 x 1 kapsle  3 x 1 až 2 x 2 kapsle

                                                                                                                                       

Doporučuji užívat Colostrum nalačno – hodinu před jídlem nebo 2 hodiny po jídle (protože: současné užití s jídlem vede k vyplavení trávících enzymů do žaludku a střev, které mohou překonat antienzymovou ochranu colostra, natrávit jeho bílkoviny a snížit tak jeho účinek). Colostrum zapíjejte pouze čistou vodou, jejíž teplota by neměla překročit 38 °C (vyšší teplota ničí účinné bílkoviny). V případě, že užíváte léky nebo potravinové doplňky na bázi enzymů (z léků např. Pankreolan, Panzynorm, Panzytrat, z doplňků např. Wobenzym atp.), je nutné vyhnout se současnému užívání Colostra s těmito přípravky (trávicí enzymy z těchto doplňků ničí již zmíněné bílkoviny colostra). Vzhledem k tomu, že enzymy obsahuje také Aloe Vera drinking gel, je velmi vhodné užívat Colostrum i mimo tento doplněk. Tzn. Ne ve stejnou dobu. Pokud jde o Colostrum Liquid, je vhodné jej před samotným polknutím přibližně 2–3 minuty nechat v ústech – to má velký význam u krčních infekcí, kdy protilátky obsažené v Colostru působí přímo na bakterie v krku (ihned se na ně mohou navázat a likvidovat je). Navíc se takto nezanedbatelná část Colostra velmi efektivně a dobře vstřebává tvářovou sliznicí do oběhu, čímž se vyhne trávicímu traktu. Účinek Colostra tím znásobíte.

Vaše Markéta

Investícia do zdravia NajNakup.sk - Objavte najlepšie ceny na slovenskom internete.